• „5” WIELKI ZŁOTY PIENIĄDZ NADZIEI

    2013-11-30

    Akcja "5 Wielki Złoty Pieniądz Nadziei" Fundusz dla dzieci chorych przynosi kolejne efekty. Dzięki wpłatom ludzi o wielkim sercu mogliśmy pomóc kolejnym dzieciom. Wioletka lat 12 pojechała na turnus rehabilitacyjny, Krystian lat 12 nosi aparat...

    Czytaj więcej...

glowna glowna glowna glowna glowna

Akcje

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

 

 

 

 

 

WDPD 700x350-700x350

 

DSCF3191

5-Caritas-ulotka-A6 v1 druk-1
 Plakat - propozycja  01-12-2014 Podaruj Kroplę Miłości
 skrzydla-deklaracje  Caritas-Plakat-2016 A3 druk
 pead  
P11600481

 

 

Polecamy w sieci

Caritas w Polsce
diecezja-radomska
emaus
Tygodnik Katolicki
kai
Radio Plus

Echo Dnia: W Radomiu powstała nowa świetlica socjoterapeutyczna Caritas

Dobiegają końca prace związane z adaptacją blisko stuletniego budynku przy ulicy Kościelnej w Radomiu. Pod koniec września przeprowadzą się do niej podopieczni.
Budynek pochodzi z lat 20-tych. Radomska Caritas nabyła go od parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach. Była w nim pierwsza plebania, order później Diecezjalne Studium Organistowskie.

Teraz, po przebudowie i adaptacji będzie tu Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas i Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

- Wykonaliśmy ogrom prac. Trzeba było wymienić elektrykę, zabezpieczyć ściany, położyć wylewki, podłogi, ocieplić budynek, przebudować sale, zorganizować sanitariaty. Podczas prac napotkaliśmy na utrudnienia, trzeba było wzmocnić pewne elementy konstrukcyjne, a to podwyższyło nieco budżet jaki został zaplanowany na inwestycję ? opowiada Ksiądz Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Przebudowa, jak początkowo szacowano miała pochłonąć 500 tysięcy złotych. Wyszło taniej, bo szereg prac udało się wykonać dzięki wsparciu darczyńców i pomocy sponsorów.

? Jest jeszcze wiele potrzeb, dlatego jeśli tylko ktoś ma wolę włączyć się w nasze wspólne dzieło, to będziemy radzi ? mówi ksiądz Kowalski.
W wyremontowanym budynku na pierwszym piętrze mieścić będzie się katolicki Ośrodek Adopcyjny. Wyżej będzie świetlica socjoterapeutyczna.

? Wreszcie dzieci będą mieć dobre warunki do odrabiania lekcji, zabawy. Będzie kuchnia, szatnia, sale edukacyjne, rekreacyjna, komputerowa. Trzeba pamiętać, że one w swoich domach nie mogą często ani się bawić ani uczyć, bo nie mają do tego warunków ? mówi dyrektor radomskiej Caritas.

Budynek starej świetlicy przy Kościelnej 5, przejdzie w przyszłości kapitalny remont. Będzie mieścił się w nim ośrodek wsparcia i gabinety psychologów. Nie wykluczone, że znajdzie się w nim też magazyn z żywnością i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego a także sala konferencyjna dla pracowników Caritas, wolontariuszy.

Praktiker v1 helios ajax clean drukmar e leclerc selgros kaufland real
administrator biedronka durr łucznik galeria Logo pion   logo radpec2 rgb-01 logo wasilewski  logo Multikino 
LOGO  kimg  Kombud logo 2 logo plast  image002  logo CP   Logo www LOGOmroczkowski 
 logo TTM 2013 800 pix image003  logo mesio   logo piotr-i-pawel-logo   FREE TV.JPG footer btn 1   fogiel & fogiel
logo2  indeks  oznakaWyjsciowy