• „5” WIELKI ZŁOTY PIENIĄDZ NADZIEI

    2013-11-30

    Akcja "5 Wielki Złoty Pieniądz Nadziei" Fundusz dla dzieci chorych przynosi kolejne efekty. Dzięki wpłatom ludzi o wielkim sercu mogliśmy pomóc kolejnym dzieciom. Wioletka lat 12 pojechała na turnus rehabilitacyjny, Krystian lat 12 nosi aparat...

    Czytaj więcej...

glowna glowna glowna glowna glowna

Akcje

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

 

 

 

 

 

WDPD 700x350-700x350

 

DSCF3191

5-Caritas-ulotka-A6 v1 druk-1
 Plakat - propozycja  01-12-2014 Podaruj Kroplę Miłości
 skrzydla-deklaracje  Caritas-Plakat-2016 A3 druk
 pead  
P11600481

 

 

Polecamy w sieci

Caritas w Polsce
diecezja-radomska
emaus
Tygodnik Katolicki
kai
Radio Plus

Caritas Szkolne

Szkolne Koła Caritas

 

"Idź przez życie tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały" (Ks. Bp Jan Chrapek)

Szkolne Koła Caritas to organizacja zrzeszająca dzieci i młodzież, której terenem działania jest szkoła. Organizacja ta (funkcjonująca pod kierunkiem Dyrektora Szkoły) na zasadzie wolontariatu włącza się w działalność charytatywną prowadzoną przez diecezjalną Caritas. Opieka nad Kołem w kwestiach wychowawczych i organizacyjnych powierzana jest nauczycielowi powołanemu przez Dyrektora Szkoły. Opiekę duchową nad Kołem sprawuje Asystent Kościelny – Katecheta.
Szkolne Koła Caritas powołane są w celu niesienia pomocy dzieciom i młodzieży ze społeczności szkolnej. Zadania Szkolnych Kół Caritas skupiają się wokół rozpoznawania konkretnych potrzeb w ich najbliższym otoczeniu tj. szkole i domu, a następnie organizowaniu niezbędnej pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Ponadto działalność ta polega na współpracy z Caritas Diecezji Radomskiej w formie włączania się w różne akcje diecezjalne i ogólnopolskie organizowane na rzecz dzieci, ubogich, osób niepełnosprawnych czy osób pokrzywdzonych w różnego rodzaju kataklizmach. Szkolne Koła Caritas w ramach niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym, współpracują także z licznymi organizacjami i instytucjami. Caritas Diecezji Radomskiej organizuje Spotkania dla Opiekunów SKC, na początku każdego roku szkolnego. Podczas tych spotkań przedstawiony jest plan pracy SKC zaproponowany przez CDR. Opiekunowie dzielą się swymi doświadczeniami w pracy z wolontariuszami oraz omawiane są problemy istniejące w społeczności szkolnej.                                                                 

Oczywiście nie może obyć się bez   wsparcia duchowego, dlatego Eucharystia i wystawienie Najświętszego Sakramentu dodaje im sił do dalszej pracy z młodzieżą. Młodzież i dzieci z całej diecezji bardzo chętnie angażuje się we wszystkie akcje i dzieła CDR. Uczestniczą w różnego rodzaju kwestach, organizują  Mikołajki, zabawy choinkowe, festyny szkolne i itp.

CDR każdego roku ogłasza konkurs na najlepiej pracujące Szkolne Koło Caritas w diecezji i najlepszego (najaktywniejszego) wolontariusza. Mamy już takie "perełki" i chcemy je pokazać, aby inni brali z nich przykład.

Naprawdę mamy fajną młodzież w diecezji trzeba tylko nimi pokierować i wskazać im "drogę do czynienia dobra".
Obecnie przy Caritas Diecezji Radomskiej istnieją 47 Szkolnych  Kół Caritas, w których jest ponad 1000 wolontariuszy.

 

 

 Szkolne Koła Caritas - Lista

 

 Regulamin

 

Akt powołania SKC

 

Sprawozdanie SKC

  

Praktiker v1 helios ajax clean drukmar e leclerc selgros kaufland real
administrator biedronka durr łucznik galeria Logo pion   logo radpec2 rgb-01 logo wasilewski  logo Multikino 
LOGO  kimg  Kombud logo 2 logo plast  image002  logo CP   Logo www LOGOmroczkowski 
 logo TTM 2013 800 pix image003  logo mesio   logo piotr-i-pawel-logo   FREE TV.JPG footer btn 1   fogiel & fogiel
logo2  indeks  oznakaWyjsciowy