• „5” WIELKI ZŁOTY PIENIĄDZ NADZIEI

    2013-11-30

    Akcja "5 Wielki Złoty Pieniądz Nadziei" Fundusz dla dzieci chorych przynosi kolejne efekty. Dzięki wpłatom ludzi o wielkim sercu mogliśmy pomóc kolejnym dzieciom. Wioletka lat 12 pojechała na turnus rehabilitacyjny, Krystian lat 12 nosi aparat...

    Czytaj więcej...

glowna glowna glowna glowna glowna

Akcje

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

 

 

 

 

 

WDPD 700x350-700x350

 

DSCF3191

5-Caritas-ulotka-A6 v1 druk-1
 Plakat - propozycja  01-12-2014 Podaruj Kroplę Miłości
 skrzydla-deklaracje  Caritas-Plakat-2016 A3 druk
 pead  
P11600481

 

 

Polecamy w sieci

Caritas w Polsce
diecezja-radomska
emaus
Tygodnik Katolicki
kai
Radio Plus

Gorąca zupa dla bezdomnych

288c6de9bd23f7d8d2097e844ad58ac5 XLStreetworkerki Caritas Diecezji Radomskiej wspólnie ze strażnikami miejskimi, rozpoczęły dzisiaj dowożenie gorącej zupy dla bezdomnych. Zazwyczaj przebywają oni w pustostanach, opuszczonych budynkach, czy węzłach ciepłowniczych. - Są to osoby, które nie chcą przebywać w noclegowniach - powiedziała streetworkerka Agnieszka Wolszczak.

 

 

Po godzinie 11.00 samochód Straży Miejskiej dotarł do pustostanu nad zalewem na radomskich Borkach. Przebywa tam 4 bezdomnych, w tym jedna kobieta. Wśród nich panowie: Mirosław i Robert.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Gorąca zupa w tych zimowych warunkach bardzo nam pomaga. Zresztą jedzenia szukamy w śmietnikach. Jest go tam sporo. Ponadto wielu ludzi zostawia nam jedzenie przy furtkach swoich domów. Na co dzień żyjemy ze zbiórki złomu – opowiadają bezdomni.

Jesteśmy codziennie u bezdomnych - mówi Agnieszka Wójcicka ze Straży Miejskiej w Radomiu, która współpracuje ze streetworkerkami. - Bezdomni różnie reagują na pomoc. Nie wszyscy chcą korzystać ze wsparcia. Wolą sami coś zdobyć do jedzenia - powiedziała funkcjonariuszka Straży Miejskiej.

 

Streetworkerka Agnieszka Wolszczak wyraziła radość, że pięć osób, żyjących w skrajnej bezdomności, skorzystało z pomocy Caritas. - Te osoby przebywają już w noclegowni przy ulicy Zagłoby. To był długofalowy proces. Ta praca ma sens. Małymi kroczkami możemy osiągnąć wiele - powiedziała streetworkerka Caritas.

 

Straż miejska apeluje do mieszkańców Radomia o zgłaszanie informacji o miejscach, gdzie przebywają bezdomni oraz o osobach które śpią na klatkach schodowych bądź na zewnątrz. Takie zgłoszenie może nieraz uratować komuś życie. W Radomiu przebywa ok. 100 bezdomnych.

Przypomnijmy, że Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Zagłoby prowadzi dom dla bezdomnych kobiet i noclegownie dla kobiet i mężczyzn.

 

Tekst: R. Mizera/Radio Plus Radom

Praktiker v1 helios ajax clean drukmar e leclerc selgros kaufland real
administrator biedronka durr łucznik galeria Logo pion   logo radpec2 rgb-01 logo wasilewski  logo Multikino 
LOGO  kimg  Kombud logo 2 logo plast  image002  logo CP   Logo www LOGOmroczkowski 
 logo TTM 2013 800 pix image003  logo mesio   logo piotr-i-pawel-logo   FREE TV.JPG footer btn 1   fogiel & fogiel
logo2  indeks  oznakaWyjsciowy