• „5” WIELKI ZŁOTY PIENIĄDZ NADZIEI

    2013-11-30

    Akcja "5 Wielki Złoty Pieniądz Nadziei" Fundusz dla dzieci chorych przynosi kolejne efekty. Dzięki wpłatom ludzi o wielkim sercu mogliśmy pomóc kolejnym dzieciom. Wioletka lat 12 pojechała na turnus rehabilitacyjny, Krystian lat 12 nosi aparat...

    Czytaj więcej...

glowna glowna glowna glowna glowna

Akcje

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

 

 

 

 

 

WDPD 700x350-700x350

 

DSCF3191

5-Caritas-ulotka-A6 v1 druk-1
 Plakat - propozycja  01-12-2014 Podaruj Kroplę Miłości
 skrzydla-deklaracje  Caritas-Plakat-2016 A3 druk
 pead  
P11600481

 

 

Polecamy w sieci

Caritas w Polsce
diecezja-radomska
emaus
Tygodnik Katolicki
kai
Radio Plus

Złote Kule dla czyniących dobro

12128da4d411847029c46170414af8fd XLDoroczne nagrody "Złote Kule" wręczono 13 grudnia w magazynie żywności przy ulicy Kościelnej w Radomiu. Wyróżnienia przyznawane przez Caritas Diecezji Radomskiej trafiły do osób w trzech kategoriach: darczyńca, pilule współpraca i świadectwo roku 2016. Nagrody wręczył biskup Henryk Tomasik.

 

 

 

Miejsce świątecznego spotkania nie było przypadkowe. Obecny magazyn żywności to kaplica św. Franciszka z okresu międzywojennego. Od 1925 rozdawano w niej chleb dla potrzebujących. - Od 1940 roku proboszczem był tutaj ks. Bolesław Strzelecki, nazywany "żebrakiem" lub "Franciszkiem z Radomia". Z tego miejsca 1 stycznia 1941 roku gestapo aresztowało ks. Strzeleckiego, który później trafił do Oświęcimia, gdzie dalej żebrał, by żywność przekazywać bardziej potrzebującym - mówił ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

- Być dobrym jak chleb, to dewiza św. Brata Alberta, patrona naszej Caritas, którego 100-lecie śmierci będziemy przeżywać w Boże Narodzenie - dodał ks. Kowalski. Poinformował, że w magazynie żywności wydawane są dary dla 2,5 tys. osób, znajduje się Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, jest również magazyn sprzętu rehabilitacyjnego.

 

W trakcie uroczystości wręczono nagrody "Złote Kule", które trafiły do osób w trzech kategoriach: darczyńca, współpraca i świadectwo roku 2016. W kategorii darczyńca nagrodę otrzymały Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Zdzisława i Waldemara Mroczkowskich, które od lat wspierają jadłodajnię i Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas. - Nagroda bardziej zmobilizuje mnie do współpracy z Caritas, bo potrzeb jest wiele - powiedział Zdzisław Mroczkowski.

 

W kategorii współpraca nagrodę otrzymało Nadleśnictwo Marcule, które od 4 lat jest współorganizatorem festiwali piosenki dla osób niepełnosprawnych. - Jestem dumny i wzruszony, że dostrzegane są działania leśników na polu działalności charytatywnej. Dziękuję bardzo - powiedział nadleśniczy Tadeusz Misiak.

 

W kategorii świadectwo nagrodę otrzymała Teresa Urban, wolontariuszka Zespołu Domowej Opieki Hospicyjnej św. Józefa przy Caritas. - Jestem zaskoczona. Zawsze fascynowała mnie uroda życia i jednocześnie niepokoiła jego kruchość. Z pewnością stąd moje zaangażowanie w ruch hospicyjny - powiedziała laureatka nagrody.

 

Uroczystość zgromadziła wiele osób i instytucji, które współpracują z Caritas w Radomiu. Dzięki nim 300 głodnych i bezdomnych korzysta z jadłodajni, a 2,5 tys. osób z programu żywnościowego. 300 dzieci ze świetlic Caritas korzysta z różnego rodzaju wsparcia, kolejne 1000 z wakacji. Taka sama liczba osób chorych, niepełnosprawnych jest objęta wsparciem Caritas.

 

Tekst Radosław Mizera / Radio Plus

Praktiker v1 helios ajax clean drukmar e leclerc selgros kaufland real
administrator biedronka durr łucznik galeria Logo pion   logo radpec2 rgb-01 logo wasilewski  logo Multikino 
LOGO  kimg  Kombud logo 2 logo plast  image002  logo CP   Logo www LOGOmroczkowski 
 logo TTM 2013 800 pix image003  logo mesio   logo piotr-i-pawel-logo   FREE TV.JPG footer btn 1   fogiel & fogiel
logo2  indeks  oznakaWyjsciowy